Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir? 

Blefaroplasti göz kapağına uygulanan estetik düzeltmelerin genel adıdır. Göz kapağı estetiği, oküloplastik yani göz çevresinde yapılan cerrahiler arasında en sık yapılan ameliyatlardan biridir. Göz kapaklarında düşüklüğünüz mü var? Yaşlı mı gösteriyorsunuz? Göz altı torbalarınız mı var? Bu sorunlarınızın giderilmesi için göz kapağı estetiği ameliyatı önerilebilir.

Göz Kapağı Estetiği (Bleferoplasti) ÖNCESİNDE DEĞERLENDİRME İÇİN KLİNİĞİMİZE BEKLİYORUZ.

@ Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) Nasıl Yapılır? 

Üst göz kapağındaki cilt fazlalıkları, cilt altındaki kas ve bağ dokudaki zayıflıklar, yağ dokusundaki öne doğru fıtıklaşmalar ya da çökmeler, göz yaşı bezinin sarkmaları; alt göz kapağındaki gevşemeye bağlı sarkmalar, yağ torbalanmaları, cilt fazlalıkları, kapak-yanak arasındaki çökme alanları, alt kapağın ligamanlarındaki zayıflıklar göz kapağı estetiği yani blefaroplasti ameliyatlarıyla giderilebilmektedir.

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) Nasıl Yapılır? 

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti), lokal anestezi altında yapılabileceği gibi, hastanın ve doktorun tercihine bağlı olarak sedasyon (damardan verilen ilaçla uyku hali) ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Hastanın konforu ve yaşam kalitesi göz önünde bulundurulduğunda genellikle genel anestezi tercih edilmektedir. Diğer cerrahiler ile birlikte de uygulanabilmektedir. Özellikle burun estetiği ya da yüz germe ameliyatları sırasında da blefaroplasti operasyonu uygulanabilmektedir.

Ameliyat masasında son ölçümler ve işaretlemeler titizlikle yapıldıktan sonra ameliyat bölgesini uyuşturmak, kanamayı önlemek ve ameliyat sonrası ağrı kontrolünü sağlamak amacıyla lokal anestezi dediğimiz iğneler yapılır. Bu esnada hastanın iğneleri hissetmemesi için sedasyon uygulaması yapılmaktadır.

Blefaroplasti ameliyatının kesileri tercihe göre bistüri, radyofrekans, elektrokoter veya lazer yardımıyla yapılabilir. Fazlalık dokuların çıkartılması, yağların alınması ya da yer değiştirilmesi, sarkan dokuların sıkılaştırılması ve yerine yerleştirilmesi işlemlerinin ardından kesiler kapatılır ve ameliyata son verilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Kimler Yapılabilir? 

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti) ; 18 yaşından büyük isteyen herkese endikasyon dahilinde yapılabilir. İşlem öncesinde doktorunuz sizi muayene edecek, bu işleme uygunluğunuz konusunda en doğru kararı verecektir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

İyileşme hastadan hastaya değişiklik gösterebilir.

İyileşmenin kolay olması için ameliyattan sonraki ilk bir hafta için tavsiyeler alınmalıdır.

Genellikle ilk on gün içinde kesi yerinde kızarıklık solar, oluştuysa eğer şişlikler iner.

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Bleferoplasti) izleyen ilk günde şişlikleri azaltmak için soğuk kompres yapılmalıdır. Şişlik ve morluklar baş yukarıda tutularak azaltılabilir.

Genellikle eriyebilen dikişler kullanılır veya erimeyen dikişler 3 -7 gün sonra alınır.

Ameliyattan sonraki ilk haftada gözün kurumasına neden olabilecek kitap okuma, bilgisayar kullanma, televizyon seyretme gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. Genellikle iyileşmenin 10. günü civarında hastalar normal aktivitelerini yapabilecek kadar iyi hissederler. Ağır aktivitelerden üç hafta boyunca kaçınılmalıdır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti) Fiyatları 2023 İzmir Manisa

Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti), tedavi veya kozmetik amaçlar nedeniyle yapılabilmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti) kişiye özel yapılan bir işlemdir. Bu yüzden göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti) fiyatları da kişiden kişiye değişebilmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı (Blefaroplasti) işlemleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.